مثل هميشه صبح زود بيدار شد از خواب ولی انگار هنوز هوا روشن نشده بود شب قبل انقدر سرد بود که مجبور بود از سرما خودش و مثل يک گلوله کاموا کنه. همه جا ساکت و سرد بود. چند دقيقه ای بود که چشماش و باز کرده بود ولی از سرما هنوز سرش و از زير پراش بيرون نياورده بود. اروم اروم سرش رو بيرون اورد  و از زير برگ پاپيتال سرش رو اورد بيرون . همه جا سفيد شده بود و دونه های برف همينطور از اسمون ميومدن پايين. ديگه نميتونست تحمل کنه خيلی گرسنه بود امد بيرون و شروه کرد به پريدن يه چرخی زد ولی همه جا سفيد بود هيچی برای خوردن نبود. از بالا نگاه کرد و ديد يه سری پرنده ديگه روی شاخه جمع شدن به هم چسبيدن تا گرم شن و شايد غذايی برای خوردن پيدا کنن. انم رفت انجا نشست. چند ساعت گذشت و خيلی گرسنه بود و هيچی برای خوردن نبود. تا اينکه صدايی امد يه پنجره باز شد و کمی خرده نون و برنج که از شب پيش تو سفره بود ريخته شد تو حياط. اول شک کرد ولی بعد اروم اروم نزديک شد . وقتی ديد خطری نيست با خوشحالی رفت سراغ دونه های برنج و نون شروع کرد به خوردن کمکم بقيه پرنده ها هم جمع شدن. از فردا صبح که بيدا ميشد خيالش راحت بود که جايی هست که بره و شکم گرسنش رو سير کنه .

 

سلام دوستان عزيز

اميدوارم خوب باشيد

الان يک هفته هست که داره برف مياد و من ميخوام آپديت کنم ولی نميشه بالاخره طلسم شکست. چيزايی که نوشتم برای اين بود که يادتون نره تو اين برف و سرما يک سری موجودات کوچيکی هستن که زندگيشون الان به همين خورده نونا و برنجای ما داره . سعی کنيد تو اين زمستونی هوای پرنده هارو بيشتر داشته باشين براشون يه جای معين در نظر بگيين و هرروز کمی نون براشون بريزين به خدا وقت زيادی نميبره . تو اين شهر با ين همه الودگی حيواناتی که خودشون رو با ما سازگاری دادن همين پرنده ها هستن.

هواشونو داشته باشين.

/ 8 نظر / 19 بازدید
Maysam

ُسشسشيصSalam Kopoli, khoobi? chashm be parandeha komak mikonim, inja ham sard shode hava, garche barf nemiad, alan ghollabam too abe vali mahia siran engar, ye mahie gonde az jolom rad shod vali mahal nazasht:-s ajab chizi bood. khob bejaye manam barf bazi kon, khosh behalet (:| ishala tabestoon mibinamet baham mirim barf bazi:D khosh begzare. felan ya ali. Maysam.

hamtanab.

سلام. خسته نباشی. اتفاقآ نميدونم پست ما رو راحع به دون دادن به پرنده ها در زمستون خوندی يا نه....يه چيزی تو همين مايه ها بود....!!

adineh

چشم آقا فرهاد...کاش همه آدما مثل تو يه قلب مهربون داشتن.......

گروه فیشا

سلام.مطلبتون خونديم و متاسف شديم.... از اين که به وبلاگ ما سرزديد ممنونيم.شاد باشيد و سبز

جاوید

عمو اکه آن متنی که نوشتهام بدست رسید تلفن بزن

حسین مرادی

سلام من خیلی ناراحتم چرا که ما از حیات وحش به عنوان اکوسیستمی بی ارزش استفاده می کنیم ولی در صورتی که این نیست .این حیوانات نیز حق زندگی دارند وگر نه خالق هستی آنها را خلق نمی کرد .البته کسانی هستند که شکار را برای رفع نیازهای زندگی خود انتخاب و از این راه مشکلات معیشتی خانواده خود را برطرف می کنند باید برای اینها نیز فکر اساسی کرد ...یا علی تهران

اتوسا

سلام خیلی ناراحت شدم یکی ار ماموران محیط زیست دنا هم الان به جرم قتل در زندانه من شنیدم به قصاص محکوم شده و محیط زیست دنا هیچ حمایتی ازش نکرده فکر کنم بیشتر از 5 ساله که زندانه