اخه چی بايد بگم . يکی نيست بگه بی انصاف پست نامرد اين بدبختا چه آزاری به تو رسونده بودن به چه جراتی با چه اجازه ای دست به صلاح ميبرين به خاطر اينکه جولوی کار غير قانونی شما رو گرفت  بايد بزنی اونم از فاصله ۳ متری تيراندازی کنی به طرف سر اين محيط بانای بيچاره. از اين محيط بانا مظلومتر هم هست روی کره زمين . جون خودش رو ميذاره برای حفظ اين طبيعت اونم با حقوق ۷۰ ۸۰ هزار تومان هرکی ميگه بيشتره دروغ ميگه به خدا همين پولم بهشون نميدن سر موقع . ۶ماه از خانواده دور تو کوه و بيابون با کمترين امکانات. اخه انصافه. تازه اگر بياد و از خودش دفاع کنه به جرم قتل ميندازنش تو زندان. اين قانونه اخه. اصلا نميدونم چی بنويسم چی بگم.

خبر زير به نقل از روزنامه شرق

اگرم ميخواين از ماجرا کامل خبردارشين به وبلاگ درکوه دوست عزيزم يه سر بزنيد.

با درگذشت بهرام حنيفى محيط بان جوان منطقه شكار ممنوع سهند شمار شهداى محيط زيست به ۳۶ نفر افزايش يافت. بهرام حنيفى، مامور ۲۹ ساله گارد محيط زيست كه چهارم بهمن ماه همراه همكارش محمد احمدى از ناحيه سر هدف اصابت گلوله هاى پى درپى يك شكارچى متخلف قرار گرفته بود سرانجام بعد از گذشت ۱۸ روز كه در حالت كما به سر مى برد شامگاه جمعه در اثر ضايعه مغزى در بيمارستان امام خمينى تبريز درگذشت. اين در حالى بود كه به گفته حسين ميرزايى مديركل محيط زيست استان آذربايجان شرقى كليه هاى وى در هفته گذشته كاملاً از كار افتاده و تحت دياليز قرار گرفته بود. حنيفى همچنين در روز هاى آخر به دليل عفونت ريوى دچار مشكل تنفسى بود و پزشكان احتمال بازگشت وى به زندگى را بسيار بعيد اعلام كرده بودند. دكتر اصغرى، جراح مغز و اعصاب بيمارستان امام خمينى تبريز كه دو عمل جراحى براى خروج ساچمه ها از سر محيط بان انجام داده بود علت مرگ را ضايعه شديد مغزى در اثر اصابت ۴۷ ساچمه به نقاط مختلف مغز عنوان كرد.
حنيفى در حالى كه تنها ۲۹ سال سن داشت و فرزند پسر ۴ ساله وى در تمام اين مدت به انتظار بازگشت پدر از بيمارستان بود با سهند كه يكى از زيبا ترين و بكرترين مناطق آذربايجان شرقى است براى هميشه وداع گفت.
حنيفى تنها ۳ سال بود به جرگه گارد محيط زيست درآمده بود و با وجود سختى كار و صعب العبور و كوهستانى بودن منطقه يكى از ماموران سخت كوش محيط زيست در منطقه بود و در روز چهارم بهمن ماه در حالى كه نزديك به يك متر برف در منطقه باريده بود به همراه همكار ديگرش براى گشت زنى و كنترل وضعيت حياط وحش عازم ماموريت شد كه با محمود نصر الله شكارچى متخلف برخورد كرد.
در اين ميان محمد احمدى براى كنترل پروانه اسلحه شكارچى از خودرو پياده شد ولى شكارچى از فاصله ۴ مترى وى را از ناحيه چشم و سر هدف قرار داد. حنيفى با مشاهده اين صحنه از خودرو خارج شد كه بلافاصله هدف گلوله هاى شكارچى قرار گرفت و در حالى كه خونريزى شديدى داشت خود را به بى سيم خودرو رساند و موضوع را به پاسگاه گزارش كرد اما قبل از آنكه به بيمارستان برسد به حالت كما فرو رفت. پيكر وى صبح ديروز بعد از برگزارى مراسم تشييع در تبريز در روستاى محل زندگى وى در اسكو به خاك سپرده شد.
مدير كل محيط زيست آذربايجان غربى درباره برخورد قضايى با شكارچى قاتل گفت: پيش از اين با دادخواستى كه توسط وكلاى حقوقى ما به دادگاه ارائه شده بود خواستار برخورد قضايى محكم با عامل اين واقعه دلخراش شده بوديم اما با شهادت بهرام حنيفى دادخواست مجددى به دادگاه خواهيم فرستاد كه اين شكارچى به اتهام قتل عمد يك مامور دولت مى بايست محاكمه شود.
• كميسيون پزشكان ايرانى با اسپانيايى
از سوى ديگر معصومه ابتكار معاون رئيس جمهورى و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست كه سه شنبه هفته گذشته به عيادت محمد احمدى، محيط بان ديگر اين واقعه كه از ناحيه دو چشم نابينا شده رفته بود آمادگى سازمان حفاظت محيط زيست براى اعزام اين محيط بان به اسپانيا را اعلام كرد. سيد محمد مجابى معاون پارلمانى سازمان حفاظت  محيط زيست به شرق گفت: «حتى اگر ۵ درصد هم احتمال بازگشت بينايى به چشمان اين مامور باشد وى را اعزام خواهيم كرد اما با توجه به اينكه تيم درمانى وى از بهترين متخصصان چشم داخلى تشكيل شده مقرر شده با يك تيم متخصص در اروپا مشورت شود و چنانچه آنها احتمال بازگشت بينايى را دادند حتماً اين محيط بان را به اسپانيا مى فرستيم.»
از سال ۱۳۵۷ تاكنون ۸۱ نفر از ماموران گارد محيط زيست در درگيرى با متخلفان جان خود را از دست داده اند كه ۳۵ نفر از آنان به طور مستقيم توسط شكارچيان به شهادت رسيده اند اين در حالى است كه در سال هاى قبل از انقلاب تنها ۳ نفر از محيط بانان توسط شكارچيان به قتل رسيده بودند.
محيط بانان سازمان حفاظت محيط زيست به موجب قوانين حفاظت و بهسازى محيط زيست، قانون نحوه به كارگيرى سلاح توسط نيرو هاى مسلح و قوانين شكار و صيد، ماموران شبه مسلحى هستند كه حكم ضابط قضايى را از دادستان مربوطه دريافت كرده اند و طبق مصوبه هيات دولت كه مصاديق شهيد را مشخص كرده چنانچه در درگيرى با شكارچيان و قاچاقچيان حيات وحش كشته شوند شهيد محسوب مى شوند. با اين وجود تاكنون هيچ يك از قاچاقچيان حيات وحش كه مرتكب قتل ماموران محيط زيست شده اند به نحو شايسته مجازات نشده اند اين در حالى است كه پيش از اين چندين بار براى محيط بانانى كه در درگيرى با شكارچيان و در مقام دفاع از خود دست به سلاح برده اند و شكارچى كشته شده برخى محاكم قضايى يا راى به قصاص محيط بان داده اند يا بعد از گذشت يك سال يا حتى بيشتر از بازداشت محيط بانان در حبس حكم برائت صادر كرده اند. ترس از مجازات قصاص در بين ماموران گارد محيط زيست چنان شدت گرفته كه مرگ خود به دست شكارچى را به مجازات حبس و قصاص ترجيح مى دهند. با اين وجود مدير كل محيط زيست استان آذربايجان شرقى به شرق گفت: رياست دادگسترى استان شخصاً دستور پيگيرى پرونده و مجازات عادلانه متهم را صادر كرده است.

/ 18 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سیاوش آردین(کشاورز تنها)

وب لاگ جالبی داری خوشحال می شم نظرات شما و مقالات شما رو تو وب لاگم ببینم.منتظر هستم .سیاوش http://alonefarmer.iranswiss.com http://alonefarmer.blogfa.com در وب لاگ فوق مقالات کشاورزی با بیش از ۲۰۰ مقاله موجود می باشد. و امکان دسترسی کاربران عضو به آنها می باشد. با قابلیت عضو شدن و ارسال مقاله از طرف اعضا. امیدوارم به وب لاگ فوق سری زده و از مقالات کشاورزی آن استفاده کنید.و مورد پسند شما واقع بشه. خوشحال می شم وب لاگ هامون رو به هم پیوند بزنیم سیاوش آردین هستم دانشجوی دانشگاه آزاد واحد تاکستان

منوچهر

دوست عزير باسلام ، از مرگ آن مامور شكارباني واقعا متاسفم و با خانواده او همدردي ميكنم . اگر خواستي سری هم به من بزن موفق باشيد . پاريس - مهندس منوچهر كارگر

منوچهر

دوست من وبلاك شما پيام بلند را نمي گيرد . قسمتي از پيام را قبلا دادم اينك قسمت دوم :منهم زماني شكار مي رفتم و علاقه فراوان داشتم . تمام دشت ها و كوهاي استان فارس و كهگيلويه وبوير احمدي و لارستان و بستك و علامرودشت و چهار محال بختياري و دشت هاي ساحلي بلوچستان دشتياري و كوههاي سرباز و آهوران دربلوچستان شكارگاههاي مرا تشكيل ميدادند . پاريس - مهندس منوچهر كارگر

منوچهر

اين هم قسمت سوم : من اولين كروكوديل را در بلوچستان در سال ۱۳۴۶ شكار كردم و در سال ۱۳۴۷ كه اداره شكارباني در استان تاسيس شد طي گزارشي به همراه آمپايه كروكوديل شكارشده را به مسئول دفتر حفاظت محيط زيست بلوچستان دادم تا به مرگز اعلام كند كه كروكوديل در منطقه بين پيشين و باهوكلات فراوان است و شكارچيان غيرمجاز پاكستاني مرتب به انجا ميآيند و آنها را شكار ميكنند و پوست آنها را ميبرند . براي اين موضوع قانوني بگذرد و كروكوديل كه تا كنون در ايران ناشناخته بوده حفاظت شده اعلام شود . البته آقاي همايئني مسئول دفتر حفاظت محيط زيست . آمپايه اهدايي من را بنام خود به سازمان فرستاد و كلي هم امتياز گرفت . بهر حال بايد بگويم اگر فرصتي بود و ميتوانستم بنويسم مناطقي را در جنوب كه مركز آهو و بزو پازن بود و نميدانم اكنون هم هست يا خير معرفي مي كردم . ولي نمي دانم وضعيت كروكوديلها در رودخانه باهوكلات در چه حالي است

arash samiei

با درود فراوان : تو را بخدا بهر کسی تفنگ دست ميگيرد شکارچی نگويد ايها انسان را براحتی میکوشند چه برسد بحیوانات من خوددم شکار با کمان میکنم وتمام موازین حیوان وانسان دوستی را بجا میاورم وخیلیها همینگونه هستند این افراد قاتل اند نه شکارچی سر بلند باشید

alireza garusin

سلام از مطالب نوشته شد شما بسيار خوشحال شدم و بابت محيط بانان شهيد بسيار متاثر شدم موارد اين چنين زيادند زحمات اين عزيزان ارجی ندارد و مقصر اصلی سازمان می باشد من به شخصه يک ماه به محيط بانی در منطقه حفاظت شده خانگرمز همدان در دوران کارورزی دانشگاه مشغول بدم و از نزديک شاهد زحمات اين عزيزان. به هر حال مجدد از شما وديگر دوستداران محيط زيست سپاسگزاری می کنم موفق و پيروز باشيد( دبير انجمن زيست بوم ابان) همدان

امين

با سلام ما هم مثل شما دوستدار طبيعتيم تشريف بياوريد و...

حسین مرادی

متاسفم