طبيعت مرد شاکو محله ای کشته شد

آقای شاکوه محلی رياست سابق محيط زيست بهشهر و ميانکاله که در پی سفر غير رسمی خانم جوادی (رياست سازمان ) از بهشهر به خراسان شمالی انتقال داده شده بود توسط شکارچه های قاچاق در منطقه اسفراين به شهادت رسيدند .

 

چرا بايد رياست سازمان آقای شاکو محلی را که از چهره های بسيار مخلص .و مردمی و يکی از زحمت کش ترين پرسنل محيط زيست بود ند را در زمان درگيری و چالش با بندر امیرآباد به خراسان جنوبی می فرستادند .اين ضايعه بزرگ را به همه کسانی که دلشان برای طبيعت ايران می تپد تسليت گفته و برای بازماندگان آنمرحوم صبر عاجل را آرزومنديم .

از وبلاگ دیده بان میانكاله

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام دوستان عزیز ابتدا تسلیت میگم شهادت این مرد بزرگ را كه سالها برای طبیعت ایران و خصوصا میانكاله زحمت كشیدن.
تا انجا كه ما فهمیدیم از طریق آقای منصوری از زاغمرز چند ماه پیش ریاست سازمان محیط زیست در سفری به میانكاله شادروان شاكو محله ای را از ریاست بهشهر به مشهد فرستاد و كسی از نزدیكان خود را در این پست در بهشهر قرار داد و متاسفانه امروز خبر شهادت شاكو محله ای را در درگیری با شكارچیان شنیدیم. حالا علت این تغیرات كه خیلی ناگهانی پیش آمده چی بود جای سوال داره؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

/ 10 نظر / 12 بازدید
sareh

با درود از خواندن اين خبر متاثر شدم . اميدوارم کسانی که به طبيعت خداوند ظلم می کنند و به دليل حرص و طمع دست به يک چنين جناياتی می زنند خيلی زود به مکافاه عملشان برسند. به خانواده مرحوم تسليت عرض می کنم. ضمنا با اجازه لينکتان را در وبلاگم گذاشتم. موفق باشيد.

ميثم

من یک بهشهری هستم و برای تهیه اخبار بهشهر بارها به آقای شاهکومحله ای در زمان ریاستش در بهشهر مراجعه کردم . چیزی که بیشتر از همه چیز و همه مدیران مرا تحت تاثیر قرار می داد تعصب فوق العاده ایشان به مسئله محیط زیست بود . روزی که به شهرداری دیگر اجازخ دفن زباله در منطقه ای که در مجاورت مناطق مسکونی و کوهپایه قرار داشت و خطر نفوذ پساب زباله به آب های زیر زمینی وجود داشت و همچنان هم دارد را ندادند شور ، هیجان و فداکاری ایشان در مقابل حرکت ماشین های زباله فوق العاده بود . من در این ۵ سال که با اکثر روسال ادارات بهشهر سرو کار دارم هیچ مدیری را ندیدم که در زمینه اداره خود تا این اندازه علاقه داشته باشد . ما بهشهری ها اگر میانکاله ای داریم ، اگر محیط زیستی داریم بدون اغراق مدوین تلاش های شبانه روزی شهید شاهکومحله ای هستیم . اگر چه ما ایرانی ها مرده پرست هستیم ولی من این مطالب را در رسای یک شهید می نویسم .

پيام احتسابيان

با سلام و سپاس از شما برای درج اين خبر. خبری که تمام دوست داران محيط زيست رو بار ديگر داغ دار کرد. به تحليلی در همين زمينه در وبلاگ يکی ديکه...ديدن کنيد.

کیومرث........

كانون مدافعان حقوق بشر در بيانيه‌يي با اشاره به وضعيت مخاطره آميز شغلي محيط بانان،توجه سازمان محيط زيست نسبت به اين موضوع و تهديدي كه متوجه حيات وحش ميانكاله است را خواستار شد.

صادق

اين اتفاقات ناگوار تاثير سوئی بر حفاظت از ميراث طبيعی ميهنمان می گذارد زيرا انگيزه مقابله با سوداگران در ميان محيطبانان از بين می رود و راه دشمنان طبيعت باز می شود

وحيد

سلام.وبلاگ جالبی دارین.در صورت تمایل به وبلاگ من هم سر بزنید..مطالب محیط زیستی و اجتماعی داره.. ممنونم.

ارمغان

سلام همين امروز برگشتم. متاسفم که به يک خداحافظی کلی کفايت کردم چون کامپيوترم ويروسي شده بود با اينترنت مشکل داشتم.

ارمغان

در خصوص فاجعه مطرح شده...چيکار کنيم جز تاسف و اعلام اعتراض؟ پس اينو برا بقيه هم بفرستيد http://www.persianpetition.com/sign.aspx?id=d0283c41-94b8-4c5c-94aa-1c761b79c799

ارديبهشت

سلام وبلاگ به اين خوبی چرا آپ نمی کنيد؟

Ali Daryani

من نيز تسليت می گويم به اميد سربلندی ايران