سلام

پایش پرندگان پارک جمشیدیه را که از ٢ سال پیش آغاز کردم امسال به مرحله جدیدی رسید .

بهار امسال تعداد گونه های رکورد شده برای پارک جمشیدیه به بیش از ۵٨ گونه رسید

در شهر تهران و حومه حدود ١۴٠ گونه پرنده وجود دارد که شما در پارک جمشیدیه به تنهایی میتوانید ۶٠ گونه آن را در طول سال مشاهده کنید.

بهار امسال یک گونه کمیاب از خانواده دارکوبها دارکوب راه راه(قهوه ای) در پارک مشاهده شد که این نشانه پتانسیل بالای این پارک برای جذب پرندگان میباشد.

 

دارکوب راه راه در تهران کلا یک یا دو بار دیده شده بود که امسال در اوایل اردیبهشت به مدت ۵ روز در پارک دیده شد.

امسال علاوه بر دارکوب راه راه ، در زمستان شاهد حظور تاج طلایی و سهره نوک بزرگ دو پرنده ای که به تعداد کم در ایران دیده میشن بودیم.

امیدوارم که زمستان امسال شاهد دیدن گونه های دیگری در این پارک باشیم که در این صورت وارد فصل جدیدی در پرندگان تهران خواهیم بود.

تا پایان امسال مجموعه این تحقیقات با همکاری گروه طرلان و سازمان ملل متحد به صورت کتاب به چاپ خواهد رسید که در آن عکسهایی از پرندگان پارک ، نقشه پراکنش پرندگان در پارک و .... خواهد بود .

 

/ 5 نظر / 31 بازدید
محمد

سلام پارک جمشیدیه هم باسه خودش عالمی داره جوون. شما با اون دید تیزبینت از دارکوب هاشون می گی ببین بقیه چی می بینند و چی می گویند. من هم یه وبلاگ دارم ممنون می شم به من سر بزنی و من را راهنمایی کنی. با تشکر

حبیبی

آفرین من تا به حال دارکوب راه راه را ندیده ام چه عکس زیبایی منتظر کتابت هستم

من در خال پایش پرندگان پارک چمران کرج هستم لطفا اگر می شود راهنمایی ام کنید آیا قبلاکسی در مورد شناسایی پرندگان کرج کار کرده است

لیلا

خیلی خوبه که تو این دوره زمونه یکی حواسش به آمار پرنده های آسمون باشه ، زندگی رو زیبا درک می کنید!

تیز بین

وبلاگ خوبی دارید ، می خواستم آدرس حضور یک نوع دارکوب را در پارک مجیدیه واقع در خ رسالت خ 16 متری دوم مجیدیه به شما و دیگر دوستاران طبیعت بدهم موتظب پرندگان شهرمان باشیم