حیات وحش ایران

 
 
نویسنده : فرهاد رضوی - ساعت ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۳/٦/٩
 

سلام به همه دوستان عزيز

اين مدت کمی گرفتار بودم.نتونستن آپديت کنم. ببخشيد.

در اين چند وقت اتفاقات زيادی افتاد کارهای زيادی انجام شد که وقت نکردم بنويسم سعی ميکنم کم کم بنويسمشون.

جای همتون خالی هفته پيش چهار شنبه با يک سری از دوستان رفتيم به يکی از زيباترين مناطق حفاظت شده. منطقه حفاظت شده گلستانک. دوستانی که قبلا هم وبلاگ من رو خواندن ميدونن چون پارسال هم همين موقع انجا بودم.

منطقه بسيار زيبايی هستش و بسيار بکر. البته راهش کمی سخته چون بايد از کوه بالا بری تا به بالاترين نقطه برسی و بعد کلی را ه رو از ان ور کوه بيای پايين تا به پناهگاه کوچيک محيطبانی برسی. وقتی برسی انجا دو محيط با ن هميشه انجا هستن که با جون و دل از منطقه محافظت ميکنن. نه سرما و نه گرما جلوشون رو نميگيره. به اندازهای با محبت و مهمان نوازن که فکر يکنی چند سال ميشناسنت.و ما هم ميهمان دو محيط بان مهربون بوديم اقا يزدان و اقای اسلامی. واقعا از ميهمانوازی گرمشون تشکر ميکنم. شايد بگين که چرا اينقدر تاکيد دارم رو اين کلمه. چون انجا هيچگونه امکاناتی نداره . نه برق که بتونن روشنايی داشته باشن نه گازفقط يک چشمه با ابی بسيار عالی که تنها چيزی هست که پيدا ميشه. منطقه بقدری ساکت هست که صدای ريزش کوه که در اثر حرکت کل و بزهای کوهی هست رو ميشنوين.

مرال يا گوزن قرمز به خاطر مراقبتهای شبانه روزی محيط بانا انجا به راحتی زندگی ميکنه به طوری که شما به راحتی ميتونين ببينيدشون. خرس و گراز هم که هميشه در همه جای منطقه ديده ميشن. و صدای نعره پلنگ در شب . ما که واقعا اين چند روز انجا لذت برديم . در منطقه ای که روبروش دشت و پايينش جنگل و وقتی کنار کلبه وای ميستی زير پات دريای از ابره. شايد عکسها بهتر گويای زيبايی های انجا باشه.

                                             گله مرال

                                                  دريای ابر


                                                    خرس


 
comment نظرات ()