حیات وحش ایران

 
 
نویسنده : فرهاد رضوی - ساعت ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/٢/٢٩
 
قابل توجه کليه کسانی که سالهاست در آرزوی خانه دارشدن به سر ميبرند.
شما صاحب خانه خواهيد شد!ما شما را خانه دار خواهيم کرد!
از اين فرصت استفاده کنيد. شما ميتوانيد با نازلترين قيمتها در بهترين نقطه تهران
صاحب مسکن شويد. فکرش را بکنيد:
پارک ملی سرخه حصار! اونجا پر از وسايل تفريحيه.شما ميتونيد اوقات فراقت خودتون رو با آتيش زدن درختهای خشک بگذرونيد. اين طوری هم گرم ميشين هم ميتونيد مثل سرخپوستها دورش بشينيد ٬ گل بگيد گل بشنويد!
اگه بچه ها تو خونه اذيت کردند ميتونين يه بازی خوب يادشون بدين: بچه ها ميتونن يه خرگوش پيدا کنن٬ يکی شون دمشو بگيره ٬ يکيشون گوشاشو ٬ اونوقت از دو طرف بکشن!
آخ نميدونيد چقدر مزه داره! وقتی هم آقا پسر گلتون بزرگتر شد و عاشق شد ميتونی اسم
خودشو فکلی خانومو روی درختای اطراف خونه کنده کاری کنه.
حاج خانومم ميتونه يه بند رخت ببنده از اين ور سرخه حصار تا اونورش!
چهار شنبه سوری ها هم که نگو٬ ميتونين همون قسمتهايی که آتيش نزدند٬ آتيش بزنيد.
به حرفهايی هم که توی اين مجله پجله ها مينويسن گوش نديد. پارک ملی همونجوری که از اسمش پيداست متعلق به مردمه.!!! من و شما هم جزو مرميم! غير از اينه؟؟؟؟؟

برگرفته از مجله دنيای وحش

------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام
ميخواستم يه سری توضيح راجعه به تور خجير به دوستان بدم.
پارک ملی خجير در شرق تهران و در کنار پارک ملی سرخه حصار واقع شده. این پارک یکی از کهنترین مناطق زیستی ایران و جهان به شمار میرود که با وجود تخریب بیشتر زیستگاهها این منطقه دست نخورده باقی مانده. همانطور که میدونید پارک ملی منطقه حفاظت شده ای است که ورود به ان بدون مجوز ممنوع میباشد. بنابراین شرکت اکوتور ایران این برنامه را گذاشته و با کسب مجوز و بدون لطمه زدن به این محیط طبیعت دوستان را به این پارک میبرند.
یه توضیحی هم راجب گونه های حیوانی منطقه میدم. پارک ملی سرخه حصار حیواناتی مانند قوچ میش ٬ پلنگ ٬ گراز٬ روباه ٬ کفتار٬ تشی٬ لاکپشت ٬ مار ٬ انواع مارمولک حشرات گیاهان و پرندگانی نظیر قرقی٬ دلیجه ٬ چکاوک٬ کوکو٬ سنگ چشم را در دل خود جای داده. البته اگر بخوام اسم تمام حیوانات و پرنده گان پارک را بگم یک لیست طولانی میشه.
فاصله زمانی پارک تا تهران هم ۳۰ دقیقه میباشد.
اگر دوستان بازم اطلاعات بیشتری خواستن حتما به من خبر بدن.
در ضمن متن بالایی در مورد یک سری اشخاصی بود از جهاد کشاورزی که قصد گرفتن یکسری از زمینهای سرخه حصار را داشتن و تا حالا هم برای این کار خرابی های زیادی به بار آوردن از جمله آتش زدن درختها. امیدوارم که سازما محیط زیست هر چه زودتر جلوی این سودجویان را بگیرد.

 
comment نظرات ()