حیات وحش ایران

 
 
نویسنده : فرهاد رضوی - ساعت ۱۱:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/٤/٢٠
 

سلام خدمت همه دوستان عزيزم

اول اين چند وقت اطلاع که دارين وبلاگهای پرشين بلاگ از طرف مخابرات بسته شده.به همين خاطر نميدونم کی ميتونيد اين متن را بخوانيد.

امروز صبح من همراه يکی از بچه های گروه (احسان) رفتيم مولوی. بعد از چند دور گشتن متوجه چيزی توی يکی از قفسهای دست فروشها شدم. با تعجب ديدم دو تا جغد انباری در قفس هست. من هيچوقت فکرش را هم نميکردم که بتونم اين پرنده نادر را از نزديک ببينم. اين پرنده يکی از زيباترين جغدها هست که در ايران در حال انقراض ميباشد. در ايران اين پرنده فقط در کردستان زندگی ميکند که تعداد آن هم ۵ با ۶ عدد ميباشد. ولی متاسفانه به علت نا آگاهی جوجه های اين پرنده سر از مولوی در ميارن. در هر صورت من و احسان اينها را خريديم و اورديم خانه . امشب من به انها غذا دادم و با اشتهای کامل خوردن. فردا صبح هم ميبرم پيش دکتر جوالچی تا  زير نظر آنها باشن. دعا کنيد زنده بمونند تا بتونيم ازادشون کنيم.

                                

                                 

                                

                               

                                


 
comment نظرات ()
 
 
 
نویسنده : فرهاد رضوی - ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/٤/۸
 
سلام خدمت همه دوستان عزيز
با عرض شرمندگی بخاطر اين که اين مدت چيزی ننوشتم. اين چند وقت رفته بودم مسافرت.
جای همتون خالی بود . چند جا رفتم که از همه جالبترش تالاب قوری گل بود. خيلی جای جالبی . قوری گل جايی که اردک سر سفيد از راه دور مياد انجا تا پاييز. قوری گل در حدود ۳۰ کیليومتري تبريز هستش. در وسط بيابان محل بزرگی که اب جمع شده و به اصطلاح اهالی محيط زيست بهشت اردکهای سرسفيد. البته پرندگان و جانوران ديگری هم داره .
در زير عکسهاشو براتون گذاشتم اميد وارم که خوشتون بياد. البته يه جای ديگه هم رفتم که جنبه فرهنگی داشت ولی جای بسيار عجيبی بود بزودی عکساشو يا همين جا يا در وبلاگ سفير سرزمين سبز مال احسان عزيزم ميفرستم.
دوستان عزیز اگر موفق به دیدن عکسها نشدید
اينجا را کليک کنيد.

نمای عمومی
معروفترین پرنده تالاب اردک سر سفید

اينم يه جوجه تيغی ناز با مادرش
 
comment نظرات ()