حیات وحش ایران

 
آزادسازی
نویسنده : فرهاد رضوی - ساعت ٩:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/۳/٢٦
 
سلام خدمت دوستان عزيز.
چند روز پيش برای خريد پرنده برای آزادکردن رفتم مولوی هر چی گشتم چيزی پيدا نکردم(البته خدا را شکر) ولی فقط يه چيز نظرم را جلب کرد . يه سبزه قبای خوشگل که تنها توی قفس بود . آن را خريدم و فردا آزادش کردم خيلی قشنگ بود. البته چند تا جوجه تيقی ناز هم بود که پولم نرسيد ديگه. ولی قرار شد بچه های گروه پول بذارن تا بريم آنها را هم بخريم.
اينم عکسای سبزه قباس . چند تاشم مال بعد از اينه که آزادش کردم.


 
comment نظرات ()
 
 
نویسنده : فرهاد رضوی - ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/۳/٢٠
 
سلام خدمت دوستان عزيز
امروز از طرف يکی از دوستانم يک ميل داشتم که گله کرده بود چرا جواب سوالات رو نميدين.
من از اين دوست عذر خواهی ميکنم و متاسفانه من سوال شما را نديده بودم. ولی شما هم لطف کن سوالات را تو جديدترين يادداشت بنويس چون ديگه به نوشته های قبل بر نميگردم. و معمولا همه پيامشو ن رو در جديد ترين يادداشت مينويسن. بگذريم.
بريم سراغ جواب شما.
گروه حيات وحش ايران يک گروه غير دولتی هستش که ngo هم نيست. فقط بصورت خصوصی کار ميکنيم. به همين علت فعلا بيشتر کارهای اطلاع رسانی انجام ميديم. البته کارهای عملی هم داشتيم که بيشتر آزاد کردن حيوانات وحشی در قفس بوده که با کمک بچه ها و کسانی که علاقه مند هستند و بودجه ميدن اين حيوانات خريداری ميشن و بعد ازاد ميشن. اين کمترين کاری هست که از دست ما بر مياد انجام ميديم.
مسئول و موسس گروه من خودم هستم. که گروه را به چند قسمت تقسيم کردم.
قسمت پرنده گان گروه که فعلا بيشتر روش کار شده زير نظر من و دوست خوبم احسان هستش. که احسان بيشتر کار خريد و آزاد سازی را انجام ميده. قسمتی هم پزشکی هم زير نظر امير پاشا عزيزم خواهد بود که دانشجو دامپزشکی هستن. و بقه قسمتها فعلا زير نظر من هستش که و اين هفته قسمتهای ديگه هم تقسيم ميشن. تعداد اعضا در حال حاظر ۳۸ نفر هست که بين اين ۳۸ نفر ۹ نفر اعضای اصلی هستن و بيشتر کارها با اين ۹ نفر هست.
و نتيجه اين که اين گروه از چند جوان عاشق حيوانات تشکيل شده.
در مورد خجير قبلا هم توضيح داده بودم ولی دوباره ميگم . ورود افراد بدون مجوز به پارک ملی ممنوع ميباشد و مجوز هم به هرکسی و به اسانی داده نميشود.
اميدوارم که به جوابتون رسيده باشيد بازم از شما ممنون.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
حالا سوال شما آقا هومن
در ايران هيچگونه بومی قناری وجود ندارد مگر اينکه زير گونه هايی ازش که بازم من در کتابها نگاه کردم چيزی نديدم. اگرم چيزی باشه ممکن پرنده هايی باشن که از قفس فرار کردن.
با تشکر از شما
 
comment نظرات ()
 
 
نویسنده : فرهاد رضوی - ساعت ۱٢:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/۳/۱٩
 
سلام
نميدونم چطوری بنويسم خيلی اعصابم خورده و سعی کردم زياد چيزی ننويسم. يه خبر خوندم امروز که خيلی بد بود. راجب يوز پلنگ روزنامه نوشته بود چند روز پيش در بافق يه چوپون يه يوز پلنگ رو ميبينه و با موتور دنبلش ميکنه ميبينه يوز پلنگ ميره تو يک سوراخ . چوپون هم ميره هيزم جمع ميکنه و لانه رو آتيش ميزنه ولی خبر دار نبوده که خود يوز از سوراخ فرار کرده ولی ۳ تا توله کوچيک يوز تو آتيش سوختن.
چی ميشه گفت به يه آدم احمق بيسواد .......... که بقيشو نميخوام بگم. اخه برای چييی؟؟؟؟
مگه اين حيوان چه اسيبی به اين به اصطلاح انسان رسونده بوده. حالا هی کنفرنس بذارين به اسم يوز آسيای. يا انجمنی به اسم يوز آسيايی که الکی ۴ تا بچه را بر ميدارن مثل يوز ميکنن و کلی هم پول از سازمانهای خارجی ميگيرن.
عوض اين مسخره بازی برين تو روستا ها بگين که بابا اين حيون بدبخت کاری به کار شما نداره. چرا اين کارارو ميکنين. البته اين چوپان دستگير شده ولی چه فايده حتما بخشيده ميشه تازه اقا گفته این حیوان دشمن جوون ادم و دام .امیدوارم که به بدترین عذاب برسه. به نظر شما کمترين مجازات برای اين آدم قطع دست نيست تا برای ديگران هم عبرت بشه؟؟؟؟؟؟؟
 
comment نظرات ()
 
 
نویسنده : فرهاد رضوی - ساعت ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/۳/۱٢
 
سلام خدمت همه دوستان عزيزم.
اول از همتون ممنونم به خاطر پيغامهای زيباتون ٬دوم شرمنده که وبلاگ رو دير آپ ديت کردم.
در مورد آخرين پيغام که مربوط به احسان عزيزم بود٬ احسان جان ميفهمم چی ميگی ولی اشکال نداره مهم اينه که همون ۵ يا ۶ نفری هم که سر ميزنن واقعا علاقه داشتن که امدن.
در هر حال ازت ممنونم که هميشه من را حمايت و تشويق کردی.

خوب حالا بريم سر حيات وحش اين چند وقت خبر زيادی نبود که بخوام چيزی بگم به همين خاطر تصميم گرفتم امروز به معرفی دو پرنده بپردازم که با آنکه ممکن همه ديده باشيد ولی بسيار جالب هستن.
۱- زاغی
اين پرنده با پر و بال سفيد و دم دراز به اسانی شناخته ميشود. طول اين پرنده ۴۸ سانتيمتر است. در پرواز با بالهای گرد و شاهپرهای سفيد با لبه ی سياه ديده ميشود.
زيستگاه: اين پرنده در کشتزارها مناطق باز دارای پرچين٬ جنگلهای کاج و سرو به سر برده.
بر روی درختان بلند ٬بوته های خار٬ آشيانه گنبد مانندی ميسازد. در ايران هم بومی و فراوان است.برای شنیدن صدای اين پرندهاينجا را کليک کنيد.۲-بلبل
این پرنده 16 سانتیمتر طول دارد و بسیار شبیه بلبل خالدار است. سطح پشتی آن به رنگ قهوه ای خوشرنگ و یکدست است. ناحیه گلو و شکم به سفیدی میگراید. اغلب اوقات خود را
از دید پنهان میکند و تک زی است. این پرنده شبهای میخواند و صدای جذابی دارد که شبها آرامش بخش انسانها میباشد.
زیستگاه: این پرنده در جنگلهای برگ ریز باغها و بوته ها بسر میبرد ودر بوته های تمشک , نزدیک سطح زمین با استتار کامل لانه میسازد. در ایران تابستانها فراوان است.
من به شخصه هر شب ساعتها به حیاط میرم و به صدای این پرنده گوش میدم.

برای شنیدن صدای این پرنده
اينجا را کليک کنيد.


 
comment نظرات ()